Drukuj
Odsłony: 529

W dniu 16 grudnia 2016 roku z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej z Zielonej Góry przywieziono kolejną partię żywności (około 5 ton). PKPS jest także dystrybutorem żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w  Podprogramie 2016. Przywiezione artykuły żywnościowe to: ryż, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz, szynka drobiowa oraz mleko. W ramach programu do otrzymania są artykuły skrobiowe, mleczne warzywne i owocowe, mięsne, a także cukier i olej, które będą  sukcesywnie rozdawane po otrzymaniu żywności przez dystrybutorów.

W najbliższych dniach pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej rozdzielą i wydadzą żywność łącznie 273 osobom z 105 rodzin, które zakwalifikowały się do ww. Programu.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla Ubojni Drobiu Brychcy  Spółka z o.o. w Kargowej za kolejny darmowy transport do przywiezienia żywności. Dziękujemy także Zakładowi Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. za udostępnienie pomieszczeń oraz pomoc w rozładunku.