slider

Rodzina 500+ Świadczenie Rodzinne Karta Dużj Rodziny (KDR) Nie potrzebujesz - oddaj

pomoc zywnosciowa lezka 0Dnia 7 listopada 2016 roku przywieziono z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej z Zielonej Góry kolejną partię żywności (około 5 ton). PKPS jest także dystrybutorem żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w  Podprogramie 2016.

Przywiezione środki żywnościowe to: makaron, puszki  marchewki  z groszkiem, puszki fasoli oraz mleko. W ramach programu do otrzymania są artykuły skrobiowe, mleczne warzywne i owocowe, mięsne, a także cukier i olej, które będą  sukcesywnie rozdawane po otrzymaniu żywności przez dystrybutorów.

Kolejną partię żywności prawdopodobnie będzie można otrzymać w grudniu. W najbliższych dniach pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej rozdzielą i wydadzą żywność łącznie 273 osobom z 105 rodzin, które zakwalifikowały się do ww. Programu.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Państwa Ewy i Ryszarda Kulusów – Ubojnia Przetwórnia Drobiu Kul-Drób za kolejny darmowy transport do przywiezienia żywności. Dziękujemy także Zakładowi Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o za udostępnienie pomieszczeń oraz pomoc w rozładunku.